← Tagasi kategooriate listi

Malmkaminad

Mille poolest on malmkamin hea?

Malmkamin on soodne, praktiline ja ilus sisekujundus element, mis pikkadel ja sombustel sügis- ja talveõhtutel loob koju hubase ja meeldiva õhkkonna.

Soetades malmkamina on võimalik seda kasutada aastakümneid isegi aktiivse ekspluateerimise korral. Malmkamina suur eelis plekist kaminate ees on vastupidavus ja pikaealisus. Pikaealisuse tagamiseks tuleb regulaarselt puhastada küttekollet. Peale vastupidavuse on malmkamina suureks plussiks kohene kütteefekt. Juba esimestel kütmise minutitel hakkab malmkamin loovutama soojust ümbritsevasse ruumi. Eriti suure efekti annab malmkamin suvemajades ja ruumides, kus ei viibita pidevalt. Malmkaminat on lihtne paigaldada, ta ei vaja vundamenti ja pole väga nõudlik korstna suhtes, kuid loomulikult tuleb paigaldamisel jälgida kõiki tuleohutuse nõudeid.

Malmkamin on ilus sisekujundus element ja kolimise korral on teda lihtne kaasa võtta nagu mistahes mööblieset. Mitmete malmkamina mudelite peal on võimalik valmistada ja soojendada toitu ning majapidamisvett. Küttes malmkaminat kasutame taastuvat energiat - puitu ning seeläbi anname panuse maapõue varade säästlikumale kasutamisele. Kütmiseks ei pea alati kasutama palki vaid võib soojusenergiaks muuta ka oksad jm. Eluruumides, kus igapäevane toasoojus tuleb mingist muus energiaallikast (elekter,gaas jne) on malmkaminat kasutades võimalik säästa teiste küttekulude arvelt. Seega on malmkamin soodne, praktiline ja ilus sisekujundus element, mis pikkadel ja sombustel sügis- ja talveõhtutel loob koju hubase ja meeldiva õhkkonna.